Szpilki ślubne – dokonaj dobrego wyboru. Bo nie liczy się tylko to, z kim idziesz do ślubu, ale także w czym!

Szpilki ślubne


Ślub sam w sobie jest wydarzeniem niezwykle doniosłym, a przez to również stresującym. Warto zatem w tym szczególnym dniu zadbać o swój komfort, co wiąże się w dużym stopniu z butami ślubnymi. To ich wybór, zaraz po sukni ślubnej, nastręcza pannie młodej najwięcej problemów i dylematów. Muszą być bowiem nie tylko dopasowane do sukni i kształtu naszej stopy, ale także powinny być na tyle wygodne, że pozwolą przetańczyć całe wesele.

Nie ma chyba nic gorszego, jeśli najbardziej wyrazistym wspomnieniem ze swojego ślubu i wesela będzie ból stóp oraz towarzyszący temu brak poczucia wygody i komfortu. Dlatego też wybierając szpilki ślubne, koniecznie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich krój, kolor i elegancki wygląd, ale także na ich wygodę.

Na szczęście do wyboru mamy nie tylko modne buty ślubne na obcasie, ale również buty ślubne płaskie, które szczególnie sprawdzają się w przypadku pań niemających zbyt dużego doświadczenia w chodzeniu na wysokim obcasie. Takie szpilki ślubne niskie są równie eleganckie, jak buty na wysokiej szpilce, ale dla niewprawionych do noszenia butów o wysokich obcasach są o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze. Dzięki temu zarówno droga do ołtarza, jak i późniejsze tańce weselne będą o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Buty ślubne na niskim obcasie

Czym się jeszcze kierować przy wyborze szpilek ślubnych?

Obok decyzji co do tego, czy wybieramy szpilki ślubne na niskim obcasie, czy na wysokim, trzeba również podjąć decyzję co do ogólnego kroju butów, a także materiału, z którego zostaną wykonane. Tutaj oczywiście wyznacznikiem jest suknia ślubna, do której buty ślubne muszą być idealnie dopasowane.

Jeśli mamy bogato zdobioną suknię warto zastanowić się nad szpilkami ślubnymi z kryształkami. Ciekawie może wyglądać stylizacja ze szpilkami ślubnymi srebrnymi. Odważniejsze panie mogą natomiast zaskoczyć wszystkich, wybierając buty ślubne pudrowy róż. Dla tradycjonalistek pozostają czółenka ślubne w kolorze białym lub ecru.

Ważne, aby pamiętać o wygodzie butów ślubnych oraz ich stabilności. Im szerszy i niższy obcas, tym są wygodniejsze, a chodzenie w nich jest łatwiejsze. A jeśli zdecydujemy się na bardziej klasyczny wzór butów ślubnych, to z pewnością pochodzimy sobie w nich również i po ślubie.

Szpilki ślubne srebrne

Komentarze